We zijn weer voorzichtig begonnen…

RIJSOORD – Nu het kabinet heeft besloten dat de jeugd vanaf 29 april weer voorzichtig mag trainen willen wij dit heel graag mogelijk maken. Om dit voor iedereen veilig en verantwoord te kunnen organiseren, hebben we een aantal praktische regels opgesteld op basis van de RIVM-richtlijnen.

Concreet betekent dit dat:

 • Alle teams tot en met JO13/MO13 vanaf 29 april weer mogen trainen.
 • Om het aantal verplaatsingsbewegingen op het sportpark tot een minimum te beperken is er een aangepast trainingsschema met een aantal randvoorwaarden:
  • Meld je ruim een uur voor je training aan of af, zodat de trainer weet hoeveel kinderen er komen.
  • Alleen de kleine poort gaat open.
  • Via de rechterkant lopen jullie het sportpark op en via de rechterkant loop je ook het sportpark af om zoveel mogelijk afstand te bewaren met eventuele ’tegenliggers’. Hou bij het door de poort gaan rekening met 1,5 meter afstand.
  • We maken alleen gebruik van de kunstgrasvelden. De grasvelden mogen niet betreden worden.
  • De kantine en het jeugdhome zijn niet open.
  • Kleedkamer 2 is open voor gebruik van toilet, daar liggen Detol doekjes waarmee je de deurknop en toiletbril schoon kan maken. Doekjes in de prullenbak gooien en niet in het toilet!
  • Er is toegang tot EHBO materialen.
  • Kinderen komen in sportkleding het sportpark op en douchen thuis.
  • Bij verkoudheid, niezen, hoesten, keelpijn, moeilijk ademen of koorts (vanaf 38 graden) blijft een speler of trainer thuis.
  • Blijf ook thuis als een van je gezinsleden deze klachten vertoond.
  • Hoest en nies in je elleboog en gebruik papieren zakdoekjes.
  • Was voor en na de training je handen met zeep.
  • Ga voor de training thuis naar de wc.
  • Op de trainingsavonden is een bestuurslid of coördinator aanwezig die aanspreekpunt is voor vragen.

Trainingen 18.00 – 19.00 uur

Kinderen lopen rond 18.00 uur bij voorkeur zelf het sportpark op, als kinderen dit spannend vinden mag 1 ouder meelopen, maar deze moet het sportpark daarna weer verlaten. Hou hierbij rekening met 1,5 meter afstand. Er zijn geen ouders langs de lijn of op de tribunes.
19.00 uur stopt de training en worden de kinderen door de trainers naar de
 poort gebracht.

Trainingen 19.15 – 20.15 uur
Kinderen komen rond 19.15 uur zelf het sportpark op. Er zijn geen ouders langs de lijn of op de tribunes. Kinderen worden aan het einde van de training door de trainers naar de poort gebracht.

Voor de trainingen t/m O13 geldt:

 • Tussen de spelers hoeft geen 1,5 meter afstand bewaard te worden.
 • Tussen de trainers en de spelers wordt de 1,5 meter afstand zoveel mogelijk bewaard.
 • Tussen trainers wordt de 1,5 meter afstand bewaard.

O15 t/m O19 starten later
Voor O15 t/m O19 is de richtlijn dat ze mogen trainen onder begeleiding en met inachtneming van de 1,5 meter maatregel. Op dinsdagavond 28 april bespreken we de mogelijkheden met de trainers. We ontvangen van de KNVB nog oefenvormen voor deze leeftijdscategorie, die willen we graag afwachten. Vanaf 6 mei – in verband met Dodenherdenking en Bevrijdingsdag – hervatten we de trainingen van deze teams. De trainingen voor O17 en O19 starten om 20.15 uur.

Komende week wordt ook gekeken naar de mogelijkheid om de keeperstraining te hervatten.

Over de start O15 t/m O19 en de keeperstraining zullen we jullie in een apart bericht weer informeren. Dus hou de mailbox, website en social media de komende tijd in de gaten. En natuurlijk jullie teamapp!

Ontspannen bewegen!
We willen de kinderen een uitlaatklep geven en de mogelijkheid om weer met plezier te voetballen. Eindelijk weer lekker samen sporten en bewegen. Maak je je zorgen en durf je het met je kind niet aan. Volg dat gevoel. Want het moet vooral ontspanning zijn en geen spanning opleveren.

Samen maken we dit mogelijk
Wij verzoeken een ieder dringend om de richtlijnen die we – in overleg met de gemeente en knvb – hebben opgesteld, na te volgen. Als blijkt dat dit niet lukt dan zijn we, zoals jullie zullen begrijpen, genoodzaakt om de trainingen weer stil te leggen. 

Wij hebben de verantwoordelijkheid voor elkaar en kunnen dit alleen samen mogelijk maken.

Bekijk hier de factsheet van de overheid